top of page
biały sofa

Dzieci i młodzież

Oferta indywidualna

Konsultacje

Jedno lub kilka spotkań pozwalające na zastanowienie się, czy czyjeś emocje lub niepokoje wykraczają poza normę wiekową, jak działać, aby pomóc sobie na co dzień.

Konsultacja trwa 50 minut.

Nastolatki

Pracując z nastolatkiem nadal angażujemy rodziców w proces terapii, ale w bardziej ograniczonym zakresie. Nastolatki mają możliwość wybrać, czy chcą być obecne podczas spotkań z rodzicami.

ADHD i/lub zachowania trudne

Pomoc dziecku z nadpobudliwością lub z różnymi trudnymi zachowaniami wymaga współpracy z osobami, które są w miejscach, gdzie dziecko doświadcza tych trudności. Z rodzicami pracujemy nad tym, aby dziecko radziło sobie w domu i na podwórku. Jeśli szkoła chce współpracować w terapii dziecka, możemy podejmować działania, które mają pomóc dziecku radzić sobie w szkole.

Psychoterapia

Psychoterapia poznawczo-behawioralna opiera się na zmienianiu własnych wzorców myślenia i zachowania, co pozwala na nowe lub inne doświadczanie emocji. Sensem terapii jest nauczyć się radzić sobie z problemem i mechanizmem, które go wyzwala. Chodzi o to, aby w przyszłości, dana osoba potrafiła sama rozwiązywać trudności, dzięki wiedzy i umiejętnościom, które rozwinie. Sesja trwa zwykle 50 minut.

Zaburzenia nastroju

Pracuję z dziećmi i młodzieżą doświadczającymi zaburzeń nastroju, w tym depresji, dysregulacji nastroju, drażliwości i złości.

Tiki

Tiki potrafią sprawiać trudność dzieciom i nastolatkom, narażając ich na dokuczanie lub niezrozumienie. Terapia tików może pomóc w ograniczeniu ich ilości.

Dzieci

Praca z dziećmi to praca także z rodzicami. Sesje terapeutyczne dzielimy na czas dla dziecka i dla rodzica lub co parę spotkań umawiamy sesję tylko dla rodziców.

Zaburzenia lękowe i OCD

Dzieci i młodzież często zmagają się z lękiem separacyjnym, lękiem uogólnionym, fobią specyficzną (np. przed zwierzętami), fobią społeczną, agorafobią lub napadami paniki. Zaburzenia obsesyjno-kompusyljne są jednymi z częściej występujących u dzieci i młodzieży. Terapia poznawczo-behawioralna może im pomóc.

Spektrum autyzmu

Dzieci i nastolatkowie w spektrum autyzmu napotykają na swojej drodze wiele trudności i wyzwań. Często jest dla nich pomocne zrozumieć to, czym jest spektrum, a także lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby. To pomaga pełniej funkcjonować w otaczającym ich świecie.

Terapia grupowa

Grupa terapeutyczna nastolatków

Stan: od lipca 2024 rusza grupa otwarta!

Puste krzesła

Trening Umiejętności Społecznych z LEGO

Stan: trwa rekrutacja na wrzesień/październik 2024

Image by Vlad Hilitanu

Grupa rozwojowa dla nastolatków
13-16 lat

Stan: rekrutacja zawieszona

Bawiące się dzieci

Polecam

Złoty Pies

Dogoterapia

Terapia z psem wspiera oddziaływania rehabilitacyjne oraz psychoterapeutyczne. Kontakt z zaufanym i sprawdzonym psem jest bardzo cenny podczas rozpoczynania terapii fobii przed psami.

Dogoterapia to także zajęcia edukacyjne poświęcone opiece nad psem, a także bezpieczeństwu w kontakcie z psami.

Polecany specjalista: Michalina Salamon

660 016 009

bottom of page