top of page

Trening Umiejętności Społecznych

z wykorzystaniem klocków LEGO.

Image by Hello I'm Nik

Dlaczego klocki?

Nie wszystkie dzieci są zainteresowane kontaktem z drugim człowiekiem na tyle, aby standardowe zajęcia TUSu wydawały się im atrakcyjne. Część dzieci pasjonuje się klockami, a jeszcze inne są tak ogarnięte lękiem, że łatwiej im zbudować coś i pokazać lub zbudować coś z kimś, niż powiedzieć jak mają na imię. To właśnie dla takich dzieci kierujemy nasze zajęcia rozwijające kompetencje społeczne (i emocjonalne) z wykorzystaniem klocków!

I nie ma co ukrywać. Sami też kochamy klocki!

Autorskie scenariusze

Podczas zajęć posługujemy się autorskimi scenariuszami, zbudowanymi wg zaleceń autora metody. Rozpoczynamy od budowania w pojedynkę, "konieczności" wymiany klocków z innymi, przez budowę w parach, po budowanie całą grupą, a także wypełnianie swojej roli podczas pracy grupowej.

Nasze scenariusze przewidują budowanie wg instrukcji, budowanie wg własnych pomysłów, konieczność negocjacji, uwspólniania wersji, ale także rezygnacji z budowy czegoś, z uwagi na zbyt małą ilość klocków.

Bazą są podstawowe klocki z serii zestawów kreatywnych.

Dla starszych uczestników, w grupach, które dobrze rozwijają swoje kompetencje, oferujemy możliwość korzystania z zestawów specjalnych (więc jest się o co starać ;) ).

Image by Xavi Cabrera
daniel-k-cheung-B7N0IjiIJYo-unsplash.jpg

Jak to działa?

Grupa tworzy "Klub LEGO", w skład którego wchodzi maksymalnie 8 uczestników z trudnościami w relacjach społecznych oraz 2 dzieci/nastolatków, których umiejętności społeczne są dobrze wykształcone, którzy zostali przygotowani do wspierania swoich rówieśników. Kontakt z dziećmi z dobrymi umiejętnościami społecznymi pozwala na modelowanie poprawnych, wzorcowych zachowań, stwarza naturalną sytuację "treningu".

Pracę grupy monitoruje dwójka dorosłych, którzy pomagają w rozwiązywaniu problemów oraz trudności. Dla dziecka/nastolatka "nauka umiejętności" odbywa się przy okazji dobrej zabawy :)

Oferta i rekrutacja

Kwalifikacja do grupy. Cena: 200 zł.

- rozmowa z rodzicem - 50';

- rozmowa z nastolatkiem, zabawa z dzieckiem - 30'.

Oferta zawiera:

- 90 minut sesji + czas "na porządki i podziwianie";

- 1 konsultację (30') dla rodziców co 12 sesji;

- grupa otwarta (gdy zwalnia się miejsce, ktoś może dołączyć).

Cena: 150zł za sesję (od 09.2024).

Płatność z góry za dany miesiąc z odliczeniem zaplanowanych przerw (święta; ferie do negocjacji z rodzicami).

Image by Alphacolor
bottom of page