top of page

Trening Umiejętności Społecznych

dla dzieci i młodzieży w dostosowanych grupach wiekowych.

School Hallway

Czym jest TUS?

Trening kierowany jest dla osób, które mają trudność w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej. Podczas treningu uczymy się jak kogoś poznać, jak pogłębić i utrzymać znajomość, w jaki sposób spędzać z kimś czas lub rozmawiać "o niczym". Wszystko na poziomie dostosowanym do wieku uczestników. Wiedza podawana jest w sposób adekwatny do wieku i umiejętności, najczęściej w formie zabaw, gier. Tematy, które służą rozwijaniu kompetencji społecznych, wybierane są przez uczestników lub proponowane przez dorosłych. TUSy są rekomendowane także dzieciom nieśmiałym. Program zawiera elementy treningu regulacji emocji.

Rodzaje grup

Grupy są dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. Wpierw prowadzona jest rekrutacja i kwalifikacja, na podstawie której dobieramy uczestników do grupy i uruchamiamy zajęcia. To dla nas ważne, aby różnica wieku pomiędzy uczestnikami była jak najmniejsza i nie przekraczała 3 lat (np. 7-8-9).

W zależności od umiejętności dzieci i nastolatków grupy dobieramy albo w sposób jednorodny pod kątem trudności (np. tylko dla osób ze spektrum autyzmu lub tylko z ADHD), albo mieszany.

Trening może odbywać się w grupie zamkniętej (24 sesje, wszyscy zaczynają i kończą razem) lub otwartej (jeśli zwalnia się miejsce, a inna osoba kwalifikuje się do grupy, to włącza się w jej miejsce).

Image by Ryan Scott
Image by Nathan Dumlao

Oferta i rekrutacja

Kwalifikacja do grupy. Cena: 150 zł.

- rozmowa z rodzicem - 50';

- rozmowa z nastolatkiem, zabawa z dzieckiem - 30'.

Oferta zawiera:

- 90 minut sesji, w tym 15' swobodnej zabawy;

- 1 konsultację (30') dla rodziców co 12 sesji;

- grupy 4-5 osobowe z 1 terapeutą;

Cena: 85zł za sesję (2022/23).

Płatność z góry za dany miesiąc z odliczeniem zaplanowanych przerw (święta; ferie do negocjacji z rodzicami).

bottom of page